reklama

Zbiórka na Bluetooth ZX Spectrum — jak bardzo jesteśmy sentymentalni?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Stare komputery mają w sobie pewną magię, szczególnie dla kogoś, kto się na nich wychował, grał i może stawiał pierwsze kroki w programowaniu. Niedawno grupka pasjonatów próbowała przypomnieć czasy świetności ZX Spectruma przygotowując zestaw projektów w dawnym stylu, z rozpikselowaną grafiką oraz ograniczoną paletą barw. Jak najbardziej komercyjne Elite Systems z kolei na Kickstarterze ruszyło ze zbiórką na Bluetooth ZX Spectrum. Brzmi dobrze? To klawiatura dla urządzeń z iOS.

Tak, nie chodzi o kultowy komputer, komunikujący się z ekranami bezprzewodowo, lecz niestety tylko wiernie ponoć odtworzone gumowe klawisze, współpracujące z dodatkowo płatnymi zestawami gier, tego samego producenta zresztą. Szuka on 60 tysięcy funtów, aby przygotować egzemplarz testowy i zobaczyć czy takie coś w ogóle będzie miało wzięcie. Nawet jeżeli projekt wspiera Rick Dickinson, odpowiedzialny za wygląd maszyn ze stajni Sinclair Research, trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś tu próbuje po prostu zarobić na sentymentach. W ramach akcji klawiaturę można sobie zapewnić już za 50 funtów. Rozważa się wprowadzenie wersji dla sprzętów z Androidem i Windows Phone.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama