reklama

Zbiórka na Worlds of Wander — narzędzie do robienia platformówek

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tom Hall, twórca kilku uznanych gier sprzed lat, po fiasku projektu SHAKER na Kickstarterze nie zrezygnował ze swojej pasji. Ojciec serii Commander Keen postanowił wrócić do tego, co niegdyś wychodziło mu najlepiej i rozpoczął kolejną zbiórkę, ale tym razem na Worlds of Wander, czyli narzędzie do robienia gier platformowych. Działać ma na tabletach (iOS, Android), a także PC (Windows, Mac, Linux). Do zebrania jest 400 tysięcy dolarów.

Uczyć projektowania platformówek będziemy się poznając mechanizmy zastosowane w grze Secret Spaceship Club, która przedstawiana jest jako ideowy spadkobierca Commandera Keena. Hall obiecuje edytor działający w dwóch trybach — w prostym zwyczajnie rozstawiamy sobie wybrane elementy składające się na dany poziom, a zaawansowany umożliwi dorzucenie do tego między innymi kilku skryptów, opisujących zachowanie obiektów. Ważne jest także to, że Worlds of Wander umożliwi dzielenie się w prosty sposób swoimi dziełami z przyjaciółmi, pełniąc równocześnie poniekąd rolę platformy społecznościowej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało