reklama

Zbliża się Studencki Festiwal Informatyczny 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 6 - 8 marca, w Krakowie, odbędzie się IV już edycja międzynarodowej konferencji Studencki Festiwal Informatyczny - największej tego typu imprezy w Europie Środkowej.

Agenda każdego dnia jest ściśle wypełniona różnego rodzaju wykładami, które potrwają od rana do wczesnych godzin wieczornych. Tak jak przy poprzednich edycjach, i tym razem wśród prelegentów nie zabraknie uznanych nazwisk. Swój udział zapowiedzieli m.in. Joe Armstrong - główny twórca języka Erlang, Gilad Bracha - współtwórca języka Java oraz Chad Fowler - jeden z najbardziej znanych na świecie programistów języka Ruby. Zakres poruszanych tematów będzie bardzo szeroki - podczas Festiwalu uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie inżynierii oprogramowania, języków programowania, algorytmów, lingwistyki, biocybernetyki i wielu innych dziedzin współczesnej informatyki.

Organizatorami Studenckiego Festiwalu Informatycznego jest grupa studentów z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki temu, że impreza jest tworzona "przez studentów dla studentów", celnie trafia w gusta odbiorców i zapewnia niespotykaną gdzie indziej atmosferę. Przekłada się to na coraz większe zainteresowanie Festiwalem i to nie tylko ze strony studentów. W pierwszej edycji udział wzięło około 300 osób, a na ubiegłoroczną zarejestrowało się już ponad 1200. Warto nadmienić, że na stronach SFI dostępne są materiały wideo i galeria zdjęć z poprzedniej edycji.

Studencki Festiwal Informatyczny 2008 odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27. Agendę imprezy, listę prelegentów, formularz rejestracyjny i wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.sfi.org.pl. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Tak jak w ubiegłym roku, vortal dobreprogramy jest jednym z patronów medialnych Festiwalu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama