Zbliża się kolejny build Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

W ciągu mniej więcej tygodnia testerzy mają otrzymać nowy build Visty. Najprawdopodobniej będzie to 5506 albo trochę późniejszy.

Build 5506 jest już dostępny dla ograniczonej liczby osób. W sieci można znaleźć odpowiednie zrzuty ekranu a także z trochę wcześniejszej wersji 5505.6. Betatesterzy, choć są wybraną grupą osób, nie dostają najświeższych buildów a ponadto nie dostają ich często. Sytuacja ta trochę ich irytuje. Jeden z testerów zaczął nawet tworzyć komiks (odc. 1 "Waiting for a New Build", odc. 2 "The Bug Hunting") :)

Nowością, którą można zobaczyć w buildzie 5506 są linki do programów integrujących się z usługami Windows Live. Microsoft umieścił je w okienku powitalnym. Umożliwiają one ściągnięcie Windows Live Messenger, Windows Live OneCare, Windows Live Toolbar i Windows Live Mail Desktop. Windows Live Messenger pojawia się też w menu startowym. Jest to trochę dziwne w zważywszy na to, że w systemie są już wersje "nie-Live" programów Windows Messenger i Windows Mail. Być może Microsoft nie chce być kolejny raz posądzony o praktyki monopolistycznie i zdecydował się na umieszczenie samych linków. Z drugiej jednak strony negocjuje z producentami komputerów preinstalację aplikacji z platformy Windows Live.

Z ciekawostek należy jeszcze wymienić dostępność kolejnych poprawek bezpieczeństwa dla Visty. Opisano je w biuletynach MS06-042 (dziura w Internet Explorerze) i MS06-051 (dziura w jądrze). Poprawki są dostępne na Windows Update i w Microsoft Download Center.

© dobreprogramy
s