Zbliża się 3 konferencja MIC w Poznaniu

Strona główna Aktualności

O autorze

16 kwietnia w poznańskim Centrum Innowacji Microsoft odbędzie się 3 już edycja konferencji pod hasłem Nowoczesne technologie bliżej nas.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie głównie interoperacyjności i wirtualizacji - zagadnieniom rozwijanym od niedawna w Centrum Innowacji Microsoft (Microsoft Innovation Center, w skrócie MIC). Będzie można posłuchać m.in. o hostingu aplikacji PHP w środowisku Windows; technologii Silverlight w kontekście multmediów strumieniowych; współpracy różnych systemów operacyjnych z Hyper-V; wykorzystaniu wirtualizacji w kluczowych scenariuszach Data Center; High Productivity Computing; Windows HPC oraz aplikacji rozproszonych, wielowątkowych i wielordzeniowych. W przerwach przewidziano ponadto dodatkowe pokazy, a po zakończeniu sesji możliwość zwiedzenia serwerowni Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Szczegółowe informacje można znaleźć w agendzie.

Wśród prelegentów znajdą się pracownicy MIC oraz specjaliści z firmy Microsoft, m.in. specjalnie z Redmond na konferencję przybędzie Bartosz Nowierski, który opowie o współpracy systemów operacyjnych z Hyper-V. Z ramienia Microsoft wystąpią ponadto Dariusz Piotrowski, Janusz Majchrzak, Justin Alderson oraz Tomasz Kopacz.

Konferencja odbędzie się 16 kwietnia 2009 roku w sali plenarnej Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (budynek Poznańskiego Ośrodka Nauk PAN) przy ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji o konferencji można uzyskać na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy