Zbliża się trzecia edycja Mistrza.NET

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozpoczęła się rejestracja do kolejnej, trzeciej, edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Programowaniu Mistrz.NET. W tym roku, prócz testu online można startować w dwóch nowych kategoriach: tworzenie stron WWW i tworzenie szablonu projektu strony internetowej.

Test online odbędzie się w dniach 26 - 30 marca w trzech turach do wyboru, których godziny zostaną podane na tydzień przed rozpoczęciem. Test będzie jednokrotnego wyboru, pytania będą posiadały cztery możliwe odpowiedzi i opcjonalnie listing kodu. Pytania dotyczyć będą technologii .NET i są podzielone na 5 kategorii. Dodatkowo w każdej kategorii wybrane zostaną najlepsze osoby z danej dziedziny, są to: programowanie Windows, tworzenie stron WWW, programowanie Office, programowanie Windows Mobile i bazy danych. Do udziału w teście online można rejestrować się do dnia 19 marca 2007.

Pierwsza nagroda dla uczestników testu to wyjazd dla jednej osoby na konferencję Tech-ed Developers, która odbędzie się w Barcelonie w Hiszpanii, w dniach od 6 do 9 listopada 2007, miejsce drugie zostanie nagrodzone konsolą Xbox 360, trzecie - telefonem typu smartphone. Dodatkowo przewidziano nagrodę dodatkową w postaci licencji na system Vista Ultimate, do wszystkich tych nagród będzie dołączana roczna prenumerata miesięcznika Software Developers Journal.

Prócz testu online można brać udział w dwóch nowych konkursach: na tworzenie strony WWW wykorzystującą technologię ASP.NET 2.0 lub AJAX (zgłoszenia będą przyjmowane do 19 marca 2007) i szablonu strony internetowej przy pomocy bezpłatnego narzędzia Visual Web Developer 2005 Express Edition (zgłoszenia będą przyjmowane do 19 marca 2007). W przypadku obu tych konkurencji, przewidziano po jednej nagrodzie za najlepszą stronę i szablon - będzie to wyjazd dla jednej osoby na konferencję Tech-ed Developers.

Więcej informacji o konkursie na stronie Mistrz.net.pl i polskich stronach Microsoft.

© dobreprogramy
s