Zbliżają się tegoroczne Pingwinaria

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 17 - 20 kwietnia, w Krynicy, odbędą się Pingwinaria 2008 czyli zlot użytkowników systemu Linux pod patronatem PLUG (Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa).

Niedawno zamknięta agenda imprezy ściśle wypełniona jest różnego rodzaju sesjami. Omawiane będą m.in. wykorzystywanie wolnego oprogramowania w Narodowym Archiwum Cyfrowym, mechanizmy wpływające na rozwój e-administracji w Polsce, IPv6, Python i aplikacje z GUI, karty elektroniczne PKI, architektura dużego serwera poczty w środowisku ISP/ASP, metody i techniki uzyskania wysokiej dostępności usług w systemach informatycznych, wdgHarvest 3, prawo do prywatności - odpowiedzialność ISP, Google Web Toolkit, przeglądarka PS_View, Linux dla programisty mikrokontrolerów, Zintegrowany System Informacji Archiwalnej (ZoSIA), korzyści i trudności związane z tworzeniem środowiska DCE/RPC opartego na komponentach. Oprócz tego zaprezentują się sponsorzy - Google, IBM i Novell.

Pingwinaria są imprezą płatną - koszt uczestnictwa wynosi od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach organizatorów.

© dobreprogramy