r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zbuduj własne Ubuntu

Strona główna Aktualności

Co jakiś czas pojawiają się informacje o różnych odmianach dystrybucji Ubuntu - na przykład dzisiejsze Ubuntu Studio. Twórcy tego systemu postanowili stworzyć narzędzie, które pozwoli na tworzenie takich modyfikacji także przez zwykłych użytkowników.

Na stronach Ubuntu pojawiły się pierwsze informacje na temat narzędzia o nazwie Ubuntu LiveCD Creator. Projekt jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, ale już teraz zapowiada się bardzo ciekawie. Łatwa w użyciu, wyposażona w graficzny interfejs aplikacja ma pozwolić na stworzenie własnej, spersonalizowanej wersji systemu do nagrania na CD/DVD.

Użytkownik będzie mógł wybierać pomiędzy trzema najpopularniejszymi środowiskami graficznymi - KDE, GNOME i XFCE, które dodatkowo będzie można skonfigurować według własnych potrzeb. Program pozwoli na określenie pakietów, które mają być domyślnie zainstalowane, wgranie plików do katalogu domowego a także zmodyfikowanie wyglądu instalatora.

Więcej informacji na temat nowego narzędzia znaleźć można na stronach Ubuntu. Data wydania nie jest jeszcze znana.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.