Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Zdalny pulpit z poziomu telefonu

Wpis użytkownika DeathName pt "Telefon z Androidem jako pilot PC" zainspirował mnie do opisania nieco innego rozwiązania, zasugerowanego pod koniec.

Za pomocą naszego iPhona/iPoda Touch (z resztą nie tylko) możemy bez żadnych problemów przejąć kontrolę nad ekranem naszego komputera. Wszystko co nam jest potrzebne to dwie aplikacje: serwer i klient VNC. Mój wybór padł na cenionego TeamViewera z prostego powodu. Producent do użytku prywatnego oddaje zarówno Pctową wersję jak i mobilnego klienta dla urządzeń z systemem iOS i Android za darmo.
Wersję PC/MAC można pobrać tutaj, zaś klient na iOS dostępny jest w App Store.

Aplikacja po zainstalowaniu i uruchomieniu przydziela nam identyfikator i hasło, które musimy wpisać w oknie naszego klienta. Mobilny klient zapamiętuje kilka ostatnich logowań, dlatego nie musimy za każdym razem wpisywać identyfikatora.

Konieczność wpisywania losowo wygenerowanego hasła można ominąć ustawiając opcje nienadzorowanego dostępu, dostępne z poziomu menu aplikacji.
Sugeruje zapoznanie się z opcjami programu jeszcze przed połączeniem. Jest on bardzo prosty i przejrzysty więc nie będę się rozpisywał na ten temat.

Klikamy "Połącz z partnerem" i voilla! Możemy zdalnie sterować naszym komputerem.
Program jest na prawdę bardzo funkcjonalny i nie posiada ograniczeń znanych z darmowych aplikacji konkurentów.

Ja osobiście często z niego korzystam jak muszę coś zrobić leżąc już w wyrku, ale gwarantuję, że znajdą się bardziej ambitne pomysły na jego wykorzystanie.

Have fun! 

Komentarze

0 nowych
DawidDS4   5 #1 26.02.2011 08:57

Dla wszystkich użytkowników TeamViewer, zapewne jest to znane. Dzięki za screeny widoku z iPhone'a zawsze się zastanawiałem, jak to tam właściwie wygląda.

Dla BadaOS polecam "bCotrol".

M@ster   17 #2 26.02.2011 09:25

A może coś dla Symbiana? ;)

Onlinemaster   9 #3 26.02.2011 10:29

Progs pierwsza klasa ! Sam używam od jakiegoś czasu i zaoszczędził mi mnóstwo kilometrów i czasu umożliwiając dostęp do czyjegoś komputera kiedy trza było pomóc znajomym w konfiguracji itp. zadaniach, zastanawiam się nawet czy nie wykupić licencji żeby używać go komercyjnie.

Kintoki   6 #4 26.02.2011 11:10

Aa tam, od dawna podobny bajer mam na PSP :P

Barteek   7 #5 26.02.2011 13:55

@DawidDS4, bControl służy tylko do sterowania klawiaturą i myszką. Do łączenia się zdalnie z pulpitem komputera służy program EasyVNC (aplikacja niestety płatna i wymaga zainstalowania serwera VNC na komputerze).

michalk   11 #6 26.02.2011 14:38

ja próbowałem korzystać z TV na Iphone, niestety za mały jest ekran i próby podłączenia do stacji roboczych nie jest zbyt proste. trzeba się dużo naprzesuwać, jeśli podłącza się do kompa z dużą rozdzielczośćią, a po zmianie na mniejszą wszystko wygląda mikroskopijnie.
Ciekawa rzecz, żeby komuś zaprezentować możliwości, ale do pracy niestety niezbyt użyteczna

flaszer   10 #7 26.02.2011 15:23

Już dawno doceniłem możliwości TeamViewera, ale o taki zastosowaniu nie pomyślałem, dzięki za info ;)

cimlik   2 #8 27.02.2011 13:53

Ogromną zaletą TeamViewera jest to, że nie trzeba stawiać aplikacji serwerowej z prawdziwego zdarzenia. W większości przypadków działa znakomicie, co dla osób leniwych albo nie znających się na komputerze jest świetnym rozwiązaniem.

Oprócz tego sam klient na Adroidzie jest nieźle napisany, więc korzystanie ze zdalnych operacji jest łatwe i przyjemne.

olmeca   13 #9 28.02.2011 15:41

Na plaformie windows mobile nie trzeba bylo niczego doinstalowywac - aplikacja do zdalnego pulpitu byla wbudowana w system:)