Zdalny pulpit z poziomu telefonu

Wpis użytkownika DeathName pt "Telefon z Androidem jako pilot PC " zainspirował mnie do opisania nieco innego rozwiązania, zasugerowanego pod koniec.

Za pomocą naszego iPhona/iPoda Touch (z resztą nie tylko) możemy bez żadnych problemów przejąć kontrolę nad ekranem naszego komputera. Wszystko co nam jest potrzebne to dwie aplikacje: serwer i klient VNC. Mój wybór padł na cenionego TeamViewera z prostego powodu. Producent do użytku prywatnego oddaje zarówno Pctową wersję jak i mobilnego klienta dla urządzeń z systemem iOS i Android za darmo.

Wersję PC/MAC można pobrać tutaj, zaś klient na iOS dostępny jest w App Store.

Aplikacja po zainstalowaniu i uruchomieniu przydziela nam identyfikator i hasło, które musimy wpisać w oknie naszego klienta. Mobilny klient zapamiętuje kilka ostatnich logowań, dlatego nie musimy za każdym razem wpisywać identyfikatora.

Konieczność wpisywania losowo wygenerowanego hasła można ominąć ustawiając opcje nienadzorowanego dostępu, dostępne z poziomu menu aplikacji.
Sugeruje zapoznanie się z opcjami programu jeszcze przed połączeniem. Jest on bardzo prosty i przejrzysty więc nie będę się rozpisywał na ten temat.

Klikamy "Połącz z partnerem" i voilla! Możemy zdalnie sterować naszym komputerem.
Program jest na prawdę bardzo funkcjonalny i nie posiada ograniczeń znanych z darmowych aplikacji konkurentów.

Ja osobiście często z niego korzystam jak muszę coś zrobić leżąc już w wyrku, ale gwarantuję, że znajdą się bardziej ambitne pomysły na jego wykorzystanie.

Have fun!