Zdjęty NeoWin

Strona główna Aktualności

O autorze

W piątek około godziny dwunastej czasu GMT jeden z najpopularniejszych serwisów o platformie Windows, NeoWin został zdjęty z sieci na ponad 24 godziny.

Operator Data Center, w którym stały serwery providera Invistion Power Services dostał list od firmy ścigającej na rzecz Microsoftu nadużycia w Internecie informujący o tym, że hostowany serwis NeoWin publikuje nielegalne informacje. E-mail poparty był żądaniem natychmiastowego ich zdjęcia. Rzecz rozchodziła się o Windows XP Peer to Peer SDK, do którego linki zamieściła redakcja NeoWin. W efekcie czego operator bez żadnych konsultacji w panice skasował z powodu jednego newsa całą zawartość serwisu łącznie z potężną bazą SQL\'ową.

Zarówno Microsoft UK jak i operator Data Center rozpoczeli śledztwo mające wyjaśnić przyczyny takiego wydarzenia. NeoWin został odtworzony z backupów mających kilkanaście godzin, jednak cała sytuacja przypomina rzeczywistość rodem z powieści Kafki. Stosując komunistyczne metody załatwiania spraw na nieproporcjonalnie wysokich szczeblach, bardzo dobry serwis z powodu jednego wykroczenia potraktowano jak ostatnią warezownię bez szansy polubownego załatwienia sprawy...

Źródło: Jama Mastaha

© dobreprogramy
s