r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zed 1.1.0

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zed to bezpłatny, opensource'owy edytor tekstowy i kodu, który jest interesującą alternatywą dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

Galeria programu

Twórcy tego edytora uznali, że celem nadrzędnym będzie minimalizm, szczególnie w zakresie uproszczenia całego procesu konfiguracji aplikacji. Pomimo tego, program ten posiada wszystkie funkcje solidnego edytora, których należałoby się spodziewać. Znajdziemy tutaj funkcje kolorowania składni wielu języków programowania (C, C#, HTML, PHP, Python, Ruby, XML i wiele innych), automatycznego uzupełniania kodu czy też możliwość pracy z wieloma plikami w obrębie jednego okna.

Ciekawie została rozwiązana funkcja dostępu do plików. Zamiast klasycznych i stosowanych w większości przypadków zakładek, Zed stawia na nowatorskie rozwiązanie. Po otwarciu dokumentu, możemy albo wyszukać inny plik za pomocą kombinacji CTRL+E albo otworzyć widok drzewka folderów i plików za pomocą CTRL+T. Mechanizm ten wymaga nieco przyzwyczajenia, ale jest niewątpliwie funkcjonalny. Dodatkowo Zed można skonfigurować w całkiem szerokim zakresie, wliczając w to kolorystykę programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.