Zend Studio 5 - beta już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Zend Technologies udostępniła oficjalnie przedpremierową wersję testową beta, najnowszej, 5. edycji Zend Studio - wieloplatformowego narzędzia będącego jednym z najlepszych środowisk IDE dla programistów PHP.

Jak informuje producent, w najnowszej wersji zaimplementowano wiele nowych możliwości, proponowanych przez użytkowników. Najważniejsze nowości w wersji 5 to wsparcie dla Web Services, integracja z systemem kontroli wersji Subversion, zwijanie kodu pozwalające na lepszą orientację w dużych plikach, narzędzie "Go to PHP Resource" pozwalające na szybkie przejście do dowolnego zasobu w projekcie, wsparcie dla protokołu FTP over SSL, integracja z przeglądarką Internet Explorer oraz uzupełnianie kodu w zagnieżdżonych strukturach danych. Pełną istę nowości i zmian można znaleźć na stronie producenta.

Równocześnie z udostępnieniem publicznej bety producent przygotował dla beta-testerów specjalne bonusy. Do 14 listopada skorzystać będą mogli z 20% rabatu na zakup Zend Studio 4 Professional lub Enterprise Editions i bezpłatnie otrzymać (z chwilą oficjalnej premiery) uaktualnienie do wersji 5. Dodatkową atrakcją, która spotka się zapewne z dużo mniejszym zainteresowaniem ze strony polskich użytkowników, jest także możliwość skorzystania z 200 dol. rabatu na uczestnictwo w konferencji Zend/PHP Conference, która będzie odbywać się w dniach 18-21 października, w San Francisco (ta druga oferta obowiązuje tylko do 16 września).

Więcej informacji na temat Zend Studio 5 i wersję beta do pobrania można znaleźć na stronie www.zend.com/studio/beta.

© dobreprogramy
s