reklama

Zenwalk 4.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna stabilna wersja dystrybucji Zenwalk nastawionej na niskie wymagania sprzętowe, ale oferującej jednocześnie w pełni funkcjonalne i wygodne środowisko.

Najnowszy Zenwalk pracuje pod kontrolą bardzo świeżego jądra o numerze 2.6.20, a domyślnym środowiskiem graficznym jest lekkie Xfce 4.4. Prócz tego, w Zenwalku znajdziemy między innymi odtwarzacz filmów MPlayer 10rc1, Firefoksa 2.0.0.1, Thunderbirda 1.5.0.9, edytor graficzny GIMP 2.2.13 i pełny zestaw niezbędnych aplikacji.

Dodatkowo poprawiono automatyczne montowanie płyt CD, DVD, obsługę otoczenia sieciowego Windows i dodano możliwość lepszego zarządzania urządzeniami USB. System posiada ciekawie rozwiązany system pakietów, najczęściej używane aplikacje połączono w grupy, dzięki czemu na przykład instalacja serwera WWW z obsługą PHP i bazą danych MySQL sprowadza się do kilku kliknięć myszą.

Obraz płyty instalacyjnej (424 MB) można pobrać z jednego z oficjalnych mirrorów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić