r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zenwalk Linux 4.8

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się wersja 4.8 dystrybucji Zenwalk.

Po kilku wersjach release candidate uznano, że można już wypuścić wersję oznaczoną jako stabilna. Wykorzystuje ona jądro w wersji 2.6.22.9 zawierające nowe sterowniki Wi-Fi, tickless clock oraz 1000 Hz scheduler dzięki czemu oferuje dobrą reaktywność w trybie oszczędzania energii na laptopach. W celu osiągnięcia zgodności z GNU wymieniono Firefoksa i Thunderbirda na odpowiedniki: Iceweasel i Icedove. Automatyczną konfigurację obrazu i X.Org dostosowano do potrzeb ekranów panoramicznych. Ulepszono też wsparcie dla touchpadów Synaptics.

Dodano aplikację GMusicBrowser, która pozwala organizować kolekcje plików muzycznych, edytować tagi, zmieniać nazwy plików i przeglądać tysiące plików w prosty sposób. Usunięto za to Audacious (teraz w repozytorium "Extra") a jego funkcjonalność jest dostępna w innych programach, włączając w to GMusicBrowser, Streamtuner i G-Mplayer.

Dzięki dużej społeczności twórców pakietów Zenwalk może się pochwalić tysiącem pakietów w repozytorium "Extra". Znaleźć tam można m.in. OpenOffice 2.3.0, KDE 3.5.7 i Gnome 2.18.3.

Zenwalk Linux 4.8 można pobrać z mirrorów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.