reklama

Zestaw Avegant Glyph, czyli okulary wyświetlające obraz na siatkówce oka, już ufundowany

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ludzie nie mogą się już doczekać czasów, kiedy w specjalnych okularach na oczach będą się mogli oddać wirtualnej rozrywce. Pokazuje to nie tylko popularność gogli VR Oculus Rift, ale też idącego w ich ślady zestawu Glyph firmy Avegant, która do tematu wyświetlania obrazu podeszła jednak zupełnie od innej strony. Jej rozwiązanie, tak na szybko przypomnę, nie korzysta z małych ekranów LCD, lecz rzuca go bezpośrednio na siatkówki lewego i prawego oka. Na Kickstarterze projekt uzbierał już niemal trzy razy tyle, w ile celował. W kilka dni zgromadzono 721 z planowanych 250 tysięcy dolarów.

Na własny komplet w wersji beta można liczyć wspierając akcję kwotą przynajmniej 499 dolarów. Avegant twierdzi, że technologia Virtual Retinal Display firmy jakością przebija wszystko, co do tej pory (było nie było) widzieliśmy. Imituje naturalny sposób odbierania przez człowieka wzrokiem otoczenia. Pomysł udało jej się też pięknie zminiaturyzować. Pozornie Glyph to po prostu wysokiej jakości słuchawki, które po zrzuceniu na oczy dają nam prywatny ekran kinowy o postrzegalnej (chodzi o złudzenie) ogromnej przekątnej.

Przewodów zastosowano minimum. Jest jeden HDMI, żeby podpiąć się pod urządzenie generujące obraz, a okulary ładuje się kabelkiem miniUSB. Bateria pozwoli na zabawę przez minimum 3 godziny. Projektanci widzą naturalnie przyszłość w samych jasnych barwach. Wieszczą nadejście czasów filmów kręconych w 360 stopniach, w których widz może się rozglądać na boki podczas projekcji. Ponadto wyobrażają sobie wzbogacenie Glypha o funkcje smartfonu czy cyfrowego noktowizora. Sprzęt w wersji beta trafi do testerów pod koniec tego roku. Edycja sklepowa ma być lżejsza i ogólnie ładniejsza.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić