reklama

Zestaw aplikacji MSN od Microsoftu trafia na Androida i iOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Gdy trzy miesiące temu Microsoft startował z nową odsłoną serwisu MSN zapowiedział, że dotychczasowa kolekcja aplikacji dostępna na Windows Phone trafi także na iOS i Androida. Słowa dotrzymał większość z aplikacji MSN jest już dostępna w sklepie App Store oraz Google Play.

Aplikacje MSN (kiedyś aplikacje bing) to zestaw programów dotyczących różnych aktywności życiowych. Zdrowie, wiadomości, finanse, kuchnia, podróże, to tylko część z ich zakresu. Od dawna są one dostępne dla posiadaczy systemu Windows Phone 8 oraz Windows 8. Od niedawna stanowią także integralną część wspomnianego już serwisu MSN. W dużej mierze bazują na lokalnych treściach, niezależnie czy dotyczy to wiadomości, sportu czy też przepisów kulinarnych.

Dzięki premierze na system Android oraz iOS nasze dane mogą być synchronizowane pomiędzy wszystkimi najważniejszymi platformami. Co dla wielu może być istotne, posiadanie konta/logowanie nie jest niezbędne aby korzystać z aplikacji. Poniżej lista udostępnionych dziś programów:

Z dotychczasowych aplikacji MSN zabrakło jedynie MSN Podróże, które pojawią się wkrótce. Wszystkie powyżej wymienione programy dostępne są za darmo. Niestety zarówno w wersji na iOS jak i na Androida zabrakło wsparcia dla widgetów, czy też bardziej specyficznych możliwości systemu. Usługi MSN są dostępne także z poziomu strony www, która bardzo dobrze dopasowuje się do ekranów urządzeń mobilnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama