Zetanoid 1.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatnych klonów klasyków typu Arkanoid czy Breakout nigdy dość, o ile oczywiście są one wykonane na dobrym poziomie. Na pewno nie można przejść obojętnie obok darmowego projektu Zetanoid, który nadaje doskonale znanej rozgrywce nowy wymiar. Całkiem dosłownie, bowiem akcję przeniesiono w 3D, z wszelkimi tej mądrej decyzji następstwami. Prosta zmiana, a zabawa przy komputerze znów nabiera rumieńców.

Cel gry nie uległ drastycznym zmianom. Na dole ekranu mamy paletkę, nią odbijamy piłeczkę, a ta z kolei musi zniszczyć wszystkie bloczki w danym etapie. Trzeci wymiar, wsparty całkiem realistyczną fizyką obiektów, umożliwił jednak niespotykane wcześniej rozłożenie elementów. Nie usuwamy płaskiego wzorku, ale całe konstrukcje, od wież po bardziej skomplikowane zamki czy fortece. Odpowiednio trafione, runą ładnie w dół.

Nigdzie nie zapodziały się naturalnie bloczki specjalne. Cegiełki skrywające jakąś moc są jednoznacznie oznaczone literką, więc wiadomo, czy paletka się po nich wydłuży albo kiedy można liczyć na rakiety lub rozszczepienie piłki. Baczną uwagę zwracać należy za to na pojawiające się czasem przeszkadzajki. Nie zabierają one żyć, ale mogą nagle i nieoczekiwanie zmienić kąt odbicia. Zetanoida w całości obsługuje się myszką.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!