reklama

Zgarnij wyjątkową grę. Giants: Citizen Kabuto do pobrania za darmo i bez DRM

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Fani kolekcjonowania darmowych gier, nawet jeśli mają one już po kilka lat na karku, po raz kolejny dostali okazję, by poszerzyć bibliotekę posiadanych tytułów o perełkę PC. Ku finałowi zbliża się ostatnia wyprzedaż w sklepie GOG.com, więc dla większych emocji twórcy serwisu postanowili dać odwiedzającym dodatkowo coś za darmo. Nie byle jakie coś w dodatku, gdyż do zgarnięcia jest bezpłatne Giants: Citizen Kabuto.

Warunku pozyskania tego prezentu nie są skomplikowane. Należy posiadać konto w serwisie i przewinąć stronę główną z atrakcyjnymi ofertami na gry prawie do samego końca. Tam dostrzeżecie grafikę reklamową z chyba wszystko mówiącym przyciskiem Get For Free. Należy w niego oczywiście kliknąć, a potem cierpliwie czekać, aż system przetworzy zamówienie, a Giants wyląduje na wirtualnej półce. Oszczędność niemal 10 euro na tytule bez DRM, a w pakiecie jest też gruba instrukcja, tapety czy muzyka z gry.

Produkcja przed laty próbowała rozruszać nieco rynek strzelanek komputerowych. Historię, rozgrywającą się na barwnych planetach, przedstawiono z punktu widzenia trzech ras. Kierowaliśmy uzbrojonymi po zęby, ale niewielkimi wzrostem Mekkarynami z plecakami rakietowymi, podobnymi do rusałek obnażonymi władczyniami mórz albo ogromnych rozmiarów potworem, tytułowym kolosem. W to wszystko wpleciono do tego wątek ekonomiczny, z rozbudową bazy. Rozgrywka może się toczyć w widoku FPP lub zza pleców postaci. Swego czasu całkiem popularna była również zabawa po sieci.

Giants: Citizen Kabuto za darmo zapewne nie jest losowym wyborem. Dawni producenci dzieła niedawno próbowali zebrać na jego ideowego spadkobiercę, czyli First Wonder, ale nie daliby rady w wyznaczonym czasie dobić do ustalonej sumy. Akcję więc zwinięto, obiecując jednak, że to nie koniec projektu. Fiasko zrzucili głównie na słabą pamięć graczy i potrzebę przypomnienia, o co chodziło w pierwowzorze. Bierzcie więc, grajcie i dowiadujcie się. Na pozyskanie tytułu zostały jeszcze niecałe dwa dni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama