Zgodne z Windows 7, czyli zgodne z wersją x64

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeszcze dzisiaj Microsoft ma wydać wersję alpha zestawu certyfikacyjnego Windows 7 Logo, ale już wiadomo, jakie najważniejsze wymagania trzeba będzie spełnić, by takim certyfikatem móc się pochwalić.

Windows Logo to bardzo dobrze znany program certyfikacyjny - jeśli nie z nazwy, to przynajmniej z logo na pudełkach z oprogramowaniem. Logo to oznacza, że produkt jest kompatybilny z systemem i funkcjonuje na nim prawidłowo. Niestety w przypadku systemu Windows Vista wiele aplikacji chwaliło się certyfikatem, ale mimo wszystko nie udawało się ich uruchomić na najnowszym systemie Microsoftu. Dlaczego? Bo certyfikowane były na 32-bitowym systemie, a użytkownicy coraz częściej sięgają po 64-bitową edycję.

Teraz nareszcie ma się to zmienić. Najważniejszą zmianą w założeniach programu Windows 7 Logo ma być wymóg poprawnej pracy także na wersji 64-bitowej. Co oprócz tego? Poprawne rozpoznanie wersji systemu, czysty, całkowicie odwracalny proces instalacji do prawidłowych folderów, cyfrowo podpisane pliki i sterowniki, współpraca z User Account Control i Restart Managerem, właściwe traktowanie usług podczas pracy w trybie awaryjnym i obsługa wielu użytkowników zalogowanych jednocześnie.

Więcej szczegółów można znaleźć w dokumencie XPS (w języku angielskim) poświęconym programowi Windows 7 Logo.

© dobreprogramy