reklama

Zgrabny Xiaomi Mi Pad 3 z Windows 10 nie zaskoczy podczas premiery

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Tak jak mogliśmy się tego spodziewać, nowy tablet Xiaomi poznaliśmy jeszcze przed oficjalną premierą, która została zaplanowana na 30 grudnia. Najpewniej na prezentacji nie dowiemy się niczego nowego, może poza drobnymi szczegółami. W końcu w sieci znajdziemy już niemal wszystko – specyfikacja, zdjęcia i ceny.

Xiaomi Mi Pad 3 na zdjęciach wygląda na wyjątkowo atrakcyjne urządzenie, z prostymi i eleganckimi liniami. Front należy do 9,7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli, która zapewni zadowalające zagęszczenie pikseli na poziomie 264 ppi. Na prawym boku znajdują się tradycyjne przyciski – włącznik i regulacja głośności. Natomiast na dole zobaczmy złącze USB Type-C oraz maskownice głośnika.

W metalowej i smukłej (6,08 mm) obudowie udało się upchnąć niezłe wnętrzności. Sercem został procesor Intel Core M 7 gen. – model m3-7Y30, który zintegrowany jest z układem graficznym Intel HD Graphics 615. Na pokładzie ma znaleźć się 8 GB RAM-u i zależnie od wersji, 128 lub 256 GB na dane. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych. Natomiast zadowalający czas pracy będzie starał się zapewnić akumulator 8290 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Jeśli ktoś naprawdę będzie chciał biegać z 9,7-calowym tabletem i robić zdjęcia, to otrzyma dobrze zapowiadające się kamery. Główna to 16 MP i podwójna lampa LED, a do selfie przeznaczono przednią kamerkę 8 MP. Nad całością będzie czuwał Windows 10 z preinstalowanym pakietem MS Office. Do pracy z pakietem biurowym przyda się dedykowana fizyczna klawiatura, która ma kosztować 60 zł.

Wyciekły także ceny samego tabletu. Wersja ze 128 GB na pokładzie to po przeliczeniu 1229 złotych, a za model z 256 GB na dane przyjdzie nam zapłacić około 1415 złotych. Oczywiście ceny nie zawierają podatku, także jeśli Mi Pad 3 pojawi się w Europie, może być nieznacznie droższy. Mimo tego, będzie to jedna z najciekawszych propozycji wśród tabletów z Windows 10, w swojej cenie niemal bezkonkurencyjna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama