Zhakowana lodówka rozsyłała spam

Strona główna Aktualności

O autorze

O tym, że każde urządzenie podłączone do Internetu może paść ofiarą ataku hakerów, najlepiej przekonać się na przykładzie... lodówki, która jako jedno z wielu urządzeń, została wykorzystana do ataku spammerskiego.

W zeszłym roku Xyrcon pisała o piekarnikach, na których możemy grać w Angry Birds, zaś koniec 2013 i początek 2014 przywitał nas atakiem spamu w wykonaniu ponad 100 000 urządzeń, do których należały także telewizory, routery i inne urządzenia podłączone do Sieci. Ofiarami spamu stało się ponad 750 000 kont e-mail, które należały zarówno do przedsiębiorstw jak i osób prywatnych. Sam zaś atak został przeprowadzony między 23 grudnia 2013, a 6 stycznia bieżącego roku - wiadomości były wysyłane trzy razy dziennie, partiami po 100 000 maili.

Proofpoint informuje, że ponad 25 procent wykorzystanych urządzeń nie było laptopami, komputerami czy urządzeniami mobilnymi. Możemy gdybać, że w przyszłości, odsetek ten może stać się jeszcze większy, wraz z rosnącą popularnością urządzeń typu smart.

© dobreprogramy
s