Zimowiska z Linuksem

Strona główna Aktualności

O autorze

Ciekawą propozycję dla łódzkich gimnazjalistów i licealistów przygotowała ekipa serwisu thecamels.org wraz z XXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

Zimowiska z Linuksem to cykl spotkań zaplanowanych na okres od 5 do 9 lutego, podczas których organizatorzy będą chcieli przybliżyć system Linux i, jak sami piszą, zachęcić większą rzeszę ludzi do korzystania z darmowych i częstokroć lepszych rozwiązań. Program spotkań obejmuje bardzo rozległą tematykę, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wykłady oraz warsztaty zostaną przygotowane w taki sposób, aby nauczyły podstaw korzystania i obsługi Linuksa oraz były inspiracją do dalszej nauki. Seria szkoleń będzie prowadzona przez młode osoby, które codziennie korzystają z tego systemu oraz mają styczność z różnymi jego dystrybucjami.

Każdy z uczestników "Zimowisk z Linuksem" otrzyma różnego rodzaju materiały, płyty CD ze zgromadzonymi artykułami, filmami oraz przydatnymi aplikacjami, które będą omawiane w trakcie trwania spotkania. Dla tych, którzy będą obecni na wszystkich zajęciach przewidziane są dyplomy uczestnictwa.

Wstęp na spotkania jest płatny ale koszt jest symboliczny (2 lub 5 zł za wszystkie dni). W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszę o wcześniejszą rejestrację. Polecamy!

© dobreprogramy
s