Zmiany w Allegro Smart!. Z listy przewoźników znika między innymi kurier InPost

Strona główna Aktualności
InPost znika z listy kurierów Allegro Smart! /Fot. GettyImages
InPost znika z listy kurierów Allegro Smart! /Fot. GettyImages

O autorze

Od 1 lipca serwis Allegro wprowadził zmianę w liczbie firm kurierskich realizujących dostawy w ramach usługi Smart!. Z listy znika między innymi InPost, ale pozostają oczywiście Paczkomaty. Allegro tłumaczy zmiany efektem przeprowadzonego przetargu.

Allegro wprowadza dość zaskakujące zmiany w usłudze Smart!. Dotychczas wydawało się, że współpraca między tym serwisem a firmą InPost jest bardzo bliska, a tymczasem usługi kurierskie zniknęły z listy dostawców w ramach pakietu premium Allegro.

Nowa lista przewoźników w ramach Allegro Smart!

Od 1 lipca poza aktualną listą przewoźników znalazły się firmy: InPost, TNT Express, FedEx, DHL oraz GLS. Jednakże jak zaznacza Allegro, firma Rafała Brzoski nadal pozostaje bliskim partnerem serwisu, w ramach dostarczanych przesyłek za pomocą usługi Paczkomaty. Zmiany zostały wprowadzone na potrzebę atrakcyjnych cen dostawy dla sprzedawców.

Jak mówił Michał Bonarowski z Allegro w rozmowie z serwisem Wirtualne Media: "udostępniamy sprzedawcom metody dostawy w atrakcyjnych cenach, których sami nie byliby w stanie wynegocjować". Aktualnie w ramach pakietu Allegro Smart!, użytkownicy mogą wybrać jednego z czterech przewoźników: DPD, Poczta Polska, UPS i Xpress Couriers.

Bonarowski zaznaczył także, że niewykluczone, iż lista dostępnych przewoźników się powiększy. Allegro stale negocjuje ceny usług z firmami logistycznymi w ramach programu Smart!. 12 lipca Allegro wprowadzi także spore zmiany w regulaminie, więcej informacji znajdziesz tutaj.

© dobreprogramy
s