Zmiany w Otwartej Licencji Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił zmianę zasad zamawiania produktów w najpopularniejszym ze swoich programów licencjonowania grupowego. Najważniejszą nowością jest możliwość pobierania nośników instalacyjnych.

Otwarta Licencja Microsoft (Microsoft Open License, w skrócie Open), to program licencjonowania grupowego kierowany do małych i średnich firm, wyróżniający się najprostszą procedurą zamawiania licencji - pierwsze zamówienie musi opiewać na minimum 5 licencji, następnie (w okresie do 2 lat) może opiewać na choćby 1 licencję. W programie tym dostępne są wszystkie produkty oferowane przez Microsoft, poza systemami Windows, które dostępne jedynie jako uaktualnienia. Licencje obejmują produkty w najnowszych wersjach można jednak w ramach tej samej licencji korzystać z wcześniejszych wersji. Ceny licencji są zazwyczaj wyraźnie niższe niż ceny wersji pudełkowych (szczególnie w przypadku produktów serwerowych). Poza okresowymi promocjami wyjątkiem jest pakiet Microsoft Office, który można nabyć obecnie w paczkach jako upgrade z bezpłatną edycją Microsoft Works 9 (jako podstawą uaktualnienia).

W przeciwieństwie do oprogramowania Microsoft w wersjach pudełkowych oraz innych programów licencjonowania grupowego, w programie Open należało dotąd osobno dokupić nośniki instalacyjne. Teraz nastąpiła zmiana - obrazy nośników będzie można z witryny eOpen (po rejestracji zamówienia). W chwili obecnej dostępne są już do pobrania wersje instalacyjne większości kluczowych produktów m.in. Windows Vista Business i Enterprise, Microsoft Office 2007 (edycje pakietu i poszczególne aplikacje), SharePoint Server 2007, Visio Standard i Professional 2007, a także Exchange Server 2007 Standard i Enterpise Edition. W przypadku braku możliwości pobrania nośników do zakupionych produktów, można zamówić nośniki CD/DVD bezpośrednio z witryny eOpen lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię 00 800 4911362.

Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumencie PDF opublikowanym przez Microsoft.

© dobreprogramy

Komentarze