reklama

Zmiany w PlayStation Plus — więcej darmowych gier i bardziej regularnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sony wyznaczyło niegdyś nowy trend z PlayStation Plus, oferując opłacającym ten opcjonalny abonament szereg korzyści, z których największą jest darmowy dostęp do różnorakich gier w ramach tzw. kolekcji od zaraz. Rozpoczął się okres swoistego licytowania się z Microsoftem, który na zeszłorocznym E3 rozpoczął program Games with Gold, oferujący dwa tytuły w miesiącu też bezpłatnie, a do tego na zawsze, bo nie przepadały one w momencie wygaśnięcia subskrypcji, jak u Sony. Do czasu jednak, bowiem kiedy konkurencja zdecydowała się rozciągnąć PS Plus na PS4 (na której to konsoli abonament jest też potrzebny do zabawy po sieci), Redmond GwG potwierdziło w wersji na Xboksa One, z grami także dostępnymi do pobrania oraz wykorzystania już tylko przy aktywnym koncie Live Gold. Wiadomo, czyj musiał być kolejny ruch...

Trudno uwierzyć jak ten czas leci — PlayStation Plus zaoferowano posiadaczom konsol Sony po raz pierwszy cztery lata temu. Nastał więc dobry czas na ogłoszenie interesujących z punktu widzenia użytkownika zmian. Subskrybenci będą się mieli od czerwca dodatkowo z czego cieszyć, ponieważ od tego oto miesiąca otrzymywać będą regularnie już dwie bezpłatne gry na każdą z platform, które obejmuje abonament. Oznacza to w sumie na pewno 6 ciekawych pozycji na PS3, PS4 oraz przenośną Vitę.

Najmocniejsza japońska konsola dostanie w czerwcu zestaw Pixeljunk Shooter Ultimate, stanowiący kompilację obu odsłon Shooter dość znanej posiadaczom urządzeń PlayStation serii. Do tego dochodzi Trine 2: The Complete Story. Miłośnicy PS3 otrzymają NBA 2K14, a także dwuwymiarowy horror Lone Survivor w edycji Director's Cut. Na kieszonkową Vitę ściągniemy świetne graficznie Dragon's Crown i Surge Deluxe.

Postanowiono przy okazji usystematyzować terminy dodawania kolejnych tytułów do kolekcji gier od zaraz. Począwszy od lipca darmowe propozycje dostępne będą do pobrania od pierwszej środy każdego kolejnego miesiąca, co zapominalskim pozwoli ustawić sobie przypomnienie, by ściągnęli projekty, które za moment znikną z oferty. Przypomnę, że sugerowana cena abonamentu rocznego to 195, na kwartał 59, a na miesiąc 27 złotych. Jeżeli o Plusie nie słyszeliście, warto zapoznać się z opisem usługi.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić