Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował listę 36 zmian, które wprowadzono dzięki testerom biorącym udział w programie beta.

Większość zmian dotyczy interfejsu użytkownika, szczególnie paska zadań. Jedną z nich jest możliwość obsługi przycisków na pasku z poziomu klawiatury. Wystarczy użyć kombinacji Win+#, gdzie # oznacza numer przycisku aby wywołać akcję związaną z jego kliknięciem (uruchomienie programu/przełączenie się na okno programu). Liczone są razem przyciski szybkiego uruchamiania oraz pochodzące od otwartych okien. Ciekawe jest zachowanie w przypadku Internet Explorera. Za pomocą odpowiadającemu mu skrótowi można nie tylko go uruchomić ale także przełączać się pomiędzy jego oknami lub zakładkami.

Dodano nową funkcję do przełączania się za pomocą Alt+Tab. Teraz będzie można zobaczyć nie tylko jego miniaturkę ale także zawartość, wystarczy chwilę się zatrzymać, nie puszczając klawisza Alt. Dodano możliwość otwierania plików za pomocą programów z paska szybkiego uruchamiania przez przeciąganie. Pasek zadań został tak przemodelowany, że mieści się na nim od 24 do 39 procent więcej ikon.

Dodano możliwość blokowania komputera po ustalonym czasie bezczynności bez konieczności ustawiania wygaszacza ekranu. Uruchomienie eksploratora przez skrót Win+E otwiera okno komputera, nie biblioteki jak w becie. Przyspieszono otwieranie się menu startowego. Dotychczas otwieranie go w czasie od 50 do 100 milisekund udawało się w 85% przypadków. Teraz jest to 92%. W Windows Media Player dodano natywną obsługę odtwarzania plików .MOV zapisywanych przez kamery i aparaty cyfrowe. Wprowadzono także sporo innych drobnych zmian.

© dobreprogramy