r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zmiany w licencjach dla produktów działających wirtualnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował informacje o zmianach w licencjonowaniu swoich produktów działajacych w środowiskach wirtualnych. Zmiany te powinny być korzystne dla użytkowników pracujących z maszynami wirutalnymi.

Cztery podstawowe punkty zmiany w licencjonowaniu to:

  • Począwszy od Windows Server 2003 R2 użytkownik może na podstawie pojedynczej licencji uruchomić do 4 instancji wirtualnych tego systemu bez dodatkowych opłat licencyjnych. W przypadku wersji Datacenter możliwe będzie uruchamianie instancji wirutlanych w liczbie ograniczonej jedynie wydajnością systemu.


  • Produktu licencjonowane per processor uruchomione w środowisku wirtualnym wymagać będą licencji jedynie dla procesora maszyny wirtualnej nie zaś dla procesorów maszyny hosta

    r   e   k   l   a   m   a

  • Licencje wymagane będą w liczbie zgodnej z liczbą faktycznie działających (nie wszystkich istniejących obrazów) i uruchomionych maszyn wirtualnych.


  • Aktywna licencja działająca w środowisku wirtualnym będzie mogła być swobodnie przenoszona pomiędzy dowolnymi maszynami fizycznymi.


Zmiany te mają za zadanie ułatwić życie administratorom szczególnie w firmach, które intensywnie korzystają z technologi wirtualizacji.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.