Zmiany w nowej wersji Live Search

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowe funkcje i szata graficzna wyszukiwarki internetowej Live Search zdaniem jej twórców sprawić mają, iż stać się może ona zagrożeniem dla giganta w tej branży, firmy Google.

Zgodnie z zapowiedzią Billa Gatesa na jednej z konferencji odbywającej się w Japonii nowa wersja Live Search swoje światło dzienne ujrzeć ma w drugiej połowie tego roku. Najważniejszymi zmianami w stosunku do obecnej edycji wyszukiwarki ma być nowy typ specjalistycznego wyszukiwania, noszący nazwę vertical search. Ponadto z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że poprawkom poddany zostanie także standardowy algorytm wyszukiwania. Nowością w spodziewanej edycji Live Search ma być również wyszukiwarka dająca użytkownikom możliwość wyszukiwania grafiki, informacji medycznych oraz danych dotyczących znanych osobistości. Wiadomo także, że pojawi się opcja ułatwiająca "surfowanie" po Sieci osobom preferującym zakupy online.

Live Search Microsoftu zajmuje trzecią lokatę w segmencie wyszukiwarek internetowych - tuż za Google i Yahoo. Z informacji zgromadzonych przez serwis ComScore wynika, że Google dysponuje 59,8-procentowym udziałem w rynku amerykańskim, Yahoo to z kolei 21,3 procent, a Microsoft, zajmujący trzecią pozycję to 9,4-procentowy udział w tym segmencie.

Na chwilę obecną Microsoft odmawia jakichkolwiek komentarzy dotyczących zmian (które kryją się pod nazwą "Rome"), jakie planuje wprowadzić w wyszukiwarce Live Search.

© dobreprogramy