Zmiany w umowie licencyjnej Windows Vista i Anytime Upgrade

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wprowadził drobną, ale znaczącą zmianę w umowie licencyjnej systemu Windows Vista, a ściślej mówiąc we fragmencie dotyczącym przeniesienia licencji nabytej w programie Anytime Upgrade na inny komputer. Anytime Upgrade to program umożliwiający niemalże natychmiastowe uaktualnienie niższej wersji systemu (np. Home Basic) do wyższej (Home Premium lub Ultimate) poprzez zakup nowego klucza na stronie internetowej.

W myśl nowego brzmienia punktu określającego prawa do przeniesienia licencji, Windows Vista zakupiony w ten sposób można zainstalować na innym komputerze, oczywiście przy założeniu, że zostanie on usunięty z pierwotnej maszyny. W ten sposób można przenieść licencję pudełkową (box) nieograniczoną ilość razy - nowy zapis w umowie nie dotyczy jednak aktualizacji dokonanych na kopiach OEM. Potwierdzenie tego faktu znaleźć można w FAQ na stronach Windows Anytime Upgrade.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi