Zmodyfikowałeś oryginalne menu Start? Zapomnij o Creators Update

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraz z Windows 10 powróciło menu Start bliższe temu klasycznemu, a dokładniej stanowi ono połączenie tradycyjnego menu z tym pełnoekranowym z Windowsa 8. Nie wszyscy jednak zaakceptowali nowe menu Start, wybierając zamienniki oferowane przez firmy trzecie. Niestety, może to nieść za sobą spore problemy z instalacją aktualizacji Creators Update.

Prawie trzy lata temu napisaliśmy poradnik o aplikacjach przywracających menu Start do Windowsa 8. Poradnik miał zwiększyć komfort korzystania z systemu, a także upodobnić go do nadchodzącego Windowsa 9. Kolejny system Microsoftu okazał się mieć „dziesiątkę” w nazwie i faktycznie przyniósł ze sobą powrót menu Start. Jednakże ten element będący połączeniem kafelków z bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami, okazał się nie być na tyle dopracowanym, by wszyscy porzucili aplikacje firm trzecich.

W związku z tym, że dla wielu osób menu Start z Windows 10 jest nieatrakcyjne lub niewygodne, to aplikacje je zastępujące, np. Classic Shell które wraz Windows 8 zdobyły sporą popularność, nadal są często instalowane. Niestety, ci którzy nie wybrali jedynego słusznego rozwiązania, wraz z Creator Update muszą liczyć się z konsekwencjami. Aplikacje firm trzecich, mogą przyczynić się do niepowodzenia instalacji najnowszej dużej aktualizacji.

Microsoft informuje, że wybrane aplikacje modyfikujące menu Start nie są kompatybilne z Creators Update. Te aplikacje mogą przyczynić się do zawieszenia się systemu i pojawienia się czarnego ekranu podczas instalacji Creators Update. W związku z tym, że nie jest to błahy problem, Microsoft zdecydował się na wycofanie aktualizacji z Windows Update w przypadku wykrycia niezgodnych aplikacji.

Jeśli więc korzystacie z aplikacji, które modyfikują menu Start, to możecie nie widzieć aktualizacji w Windows Update. Jakie dokładnie aplikacje są niewspierane? Microsoft nie ujawnił listy.

© dobreprogramy
s