r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Znaczący wzrost popularności Twittera - głównie poza USA

Strona główna Aktualności

Według najnowszych statystyk Twitter staje się coraz bardziej popularny wśród internautów. Interesujące jest, że serwis społecznościowy najszybciej zdobywa kolejnych członków poza obszarem Stanach Zjednoczonych.

Założony w 2006 r. Twitter w ostatnich miesiącach rozwija się w dużym tempie. Od grudnia zeszłego roku do marca obecnego liczba wiadomości przesyłanych za pomocą serwisu wzrosła z ok. 37 mln dziennie do ponad 53 mln. Zdaniem firmy Sysomos, która opublikowała statystyki, Twitter znacznie szybciej rozwija się poza Stanami Zjednoczonymi. W styczniu tego roku wzrost popularności serwisu w USA wyniósł 10%, natomiast poza USA - 13. Jeszcze większa dysproporcja widoczna była w kolejnych miesiącach: lutym (4% i 9%) oraz marcu (5% i 8%). Najprawdopodobniej jest to związane z opóźnieniem w wejściu mody na serwisy społecznościowe - trend rozpoczął się w USA, a dopiero następnie rozprzestrzenił się na pozostałe kraje.

Według Sysomos stali użytkownicy Twittera publikują częściej i bardziej regularnie. Internauci, którzy zalogowani są w serwisie od co najmniej 9 miesięcy stanowią 41,6% osób regularnie zamieszczających wiadomości. Dla porównania spośród nowych użytkowników tylko 22% w stałych odstępach czasu wysyła komentarze za pomocą Twittera.

r   e   k   l   a   m   a

Z pełnym tekstem badań Sysomos można zapoznać się na blogu firmy. Artykuł dostępny jest w języku angielskim.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.