Znamy coraz więcej szczegółów o nowej opasce sportowej Samsunga

Strona główna Aktualności

O autorze

Samsung szykuje nową smart opaskę dla sportowców. Urządzenie obecnie znane jest pod roboczą nazwą “Triathlon” i ma być przeznaczone dla bardziej zaawansowanych amatorów aktywności fizycznej.

Kilka miesięcy temu Samsung zapowiedział, że pracuje nad urządzeniem ubieralnym o kodowej nazwie SM-R150. Ma być ono bardziej zaawansowane od produktów dostępnych już na rynku. Opaska SM-R150 zmierzy kroki i inne aktywności fizyczne, ma być również wodoodporna, oferując możliwość pomiaru aktywności także pod wodą. Jak widać na udostępnionych fotografiach, zarówno wygląd urządzenia, jak i charakterystyczna obsługa za pomocą pierścienia, nawiązuje do świetnego smartwatcha Samsung Gear 2.

Nie zabraknie też powszechnie stosowanej w urządzeniach tego typu możliwości pomiaru tętna, a ciekawostką będzie możliwość przypięcia urządzenia, za pomocą specjalnego akcesorium, do klatki piersiowej. Na Samsungu Triathlon zainstalowany zostanie system operacyjny Tizen.

Dużym atutem opaski Triathlon ma być zastosowanie w niej nowości Samsunga, jakim jest tzw. Bio Procesor. Dzięki niemu, za pomocą urządzenia podczas treningu będzie można mierzyć wiele, niedostępnych dotychczas w tej klasie urządzeń, parametrów ciała, np. wykresy elektrokardiogramu obrazujące pracę serca.

Bio Procesor ma też oferować wyniki analiz ciała w czasie rzeczywistym, dostarczane bezpośrednio przez urządzenie ubieralne, na przykład smart opaskę Triathlon. W ten sposób zniknie konieczność przetwarzania ich np. za pomocą aplikacji na smartfonie. Wszystko ma trafiać do rąk użytkownika od razu po włączeniu odpowiedniej funkcji, np. związanej z pomiarami pracy serca. Dzięki temu, urządzenia ubieralne z procesorem Bio mają dostarczać bardziej precyzyjne wyniki treningów i analiz ich wpływu na organizm ćwiczącego. Tak przynajmniej zapowiada Samsung, zachwalając swój nowy procesor.

Czy te deklaracje znajdą pokrycie w rzeczywistości? Jak zwykle, czas pokaże. Z jednej strony im większa dokładność danych podawanych przez smart zegarki i opaski sportowe, tym lepiej dla użytkownika. Z drugiej strony, procesor Bio od Samsunga ma sięgać po bardzo wrażliwe dane o zdrowiu człowieka. Dlatego zasadne jest pytanie, czy warto otwierać przed sprzętem elektronicznym tak szeroki dostęp do informacji o własnym zdrowiu i stanie organizmu.

Urządzenia z Bio Procesorami od Samsunga mają pojawić się w sprzedaży najwcześniej w pierwszym kwartale 2016 roku. W ciągu najbliższych miesięcy możemy więc spodziewać się także premiery opaski Triathlon.

© dobreprogramy