Znamy datę premiery iPada Pro w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Największy tablet firmy Apple, czyli iPad Pro, w końcu trafi na półki sklepowe. Już od najbliższej środy będzie można go nabyć między innymi w Polsce. Co ciekawe, stanie się to dokładnie w tym samym dniu co, w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj gadżety z nadgryzionym jabłkiem trafiają do nas z opóźnieniem.

Nie znamy jeszcze polskich cen tabletu, ale biorąc pod uwagę amerykańskie, można przypuszczać, że jego zakup dość mocno nadszarpie nasz budżet. W USA za wersję Wi-Fi z dyskiem 32 GB zapłacimy 799 dolarów, za ten sam model z dyskiem 128 GB – 949 dolarów. Ceny iPada Pro z modemem LTE są odpowiednio wyższe, za 128 gigabajtową wersję zapłacimy aż 1079 dolarów.

Niestety dodatkowe akcesoria musimy kupić osobno i kosztują one również niemało. Promowany przez Apple rysik Apple Pencil w Stanach Zjednoczonych kosztuje 99 dolarów, a dedykowana klawiatura Apple Smart Keyboard – 169 dolarów.

Wysoka cena idzie w parze z dobrą specyfikacją. Tablet wyposażony jest w 12,9-calowy ekran o rozdzielczości 2732×2048 pikseli, cztery głośniki, mocny procesor A9X, 4 GB pamięci operacyjnej i koprocesor M9. Nie zabrakło też czytnika linii papilarnych TouchID. Ciekawe czy urządzenie zdobędzie popularność w naszym kraju.

© dobreprogramy