r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Znamy już nowości w kolejnej aktualizacji Windows Phone 8.1 GDR1

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Rozsyłanie aktualizacji Windows Phone 8.1 dopiero się rozpoczęło, a już mamy doniesienia o kolejnej odsłonie mobilnych okienek. Microsoft na stronach DevCenter, w zamkniętej sekcji dla producentów, umieścił opis nadchodzących zmian w Windows Phone 8.1 GDR1. Zaktualizowany system przyniesie wiele nowych elementów, które pozwolą na urozmaicenie oferty sprzętowej z mobilnym systemem z Redmond.

Jedną z ciekawszych nowości będzie wsparcie inteligentnych etui, które umożliwi wykrywanie stanu dodatkowej obudowy. Windows Phone 8.1 GDR1 to także nowe rozdzielczości: 1280x768 (lub wersja z przyciskami systemowymi na ekranie – 1280x800) w urządzeniach od 6 do 7 cali oraz 540x960 (ze skalowaniem z HD i WVGA). Bluetooth zostanie rozszerzony o profil PAN, a także A2DP i AVRCP. Nowy system będzie miał także wsparcie Voice over LTE czy Network Time Protocol. Producenci sprzętu będą mogli tworzyć własne ekrany blokady, które w wersji podglądowej zostały udostępnione w ten weekend.

Użytkownicy dostaną możliwość grupowania aplikacji w foldery, a także nowe możliwości Cortany. System ma również zmniejszyć swoją objętość, aby dawać więcej miejsca na zdjęcia czy aplikacje klientów końcowych. Oczywiście są to tylko ważniejsze elementy, które zostaną udostępnione wraz z Windows Phone 8.1 GDR1. Większość zmian dotyka głównie producentów OEM, którzy dostaną szersze możliwości na platformie mobilnej od Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Premiera Windows Phone 8.1 GDR1 nie została jeszcze zapowiedziana. Dużo wskazuje na to, że wersja deweloperska może zostać wydana w sierpniu, zaś finalna aktualizacja mogłaby zawitać do użytkowników już we wrześniu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.