Znikająca poczta w Gmail

Strona główna Aktualności

O autorze

Tuż przed świętami około 60 użytkowników Gmail, usługi pocztowej prowadzonej przez Google zastało swoje skrzynki kompletnie puste. W hostowanych usługach takich jak Gmail czy Hotmail dane są bowiem przechowywane na serwerze pocztowym. Niestety w tym wypadku bez ostrzeżenia zostały one bezpowrotnie skasowane. Użytkownicy ci poskarżyli się później na forum, gdzie problem został zauważony przez obsługę techniczną i jest wciąż badany.

Przyczyny nie są znane, nie wiadomo też, dlaczego awaria dotknęła tylko wspominane 60 osób. Niektórzy pisali na forum, że tuż przed skasowaniem danych mieli otwartą stronę Gmail w Firefoxie 2.0, a tam, jak zauważył inny użytkownik, znana była dziura pozwalająca na tego typu działania (została ona oczywiście załatana w następnej wersji). Jeszcze kto inny napisał, że wkrótce po wyczyszczeniu skrzynki dostał wiadomość o następującej treści: To nie pomyłka. Wszystkie Twoje maile i kontakty zostały wyczyszczone celowo. To atak, a nie awaria. Miłego dnia.

Google wydało oświadczenie, w którym przeprasza użytkowników dotkniętych problemem i deklaruje chęć indywidualnej pomocy. Niestety zgodnie z oficjalną polityką firmy skasowane elementy nie podlegają archiwizacji, więc szanse na ich odzyskanie są praktycznie zerowe. Wciąż nie podano także, co było przyczyną problemu, choć Google zapewnia, że bada tę sprawę.

© dobreprogramy
s