r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Znikną aplikacje Dysku i Zdjęć Google, pojawi się Drive File Stream

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Google kontynuuje prace nad wirtualnym dyskiem i usługą tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Po udostępnieniu w lipcu nowej aplikacji do synchronizacji Zdjęć i Dysku oraz zachęcie do korzystania z niej zamiast starszych, dwóch niezależnych programów, nadszedł czas na kolejny krok. Na Maku i w Windowsie jeszcze w tym roku zakończy się dla nich wsparcie, a w przyszłym – przestaną działać.

Powody są dwa: promowanie wspomnianej nowej aplikacji, ale także nowej funkcji Drive File Stream – swego rodzaju implementacji plików na żądanie. To funkcjonalność, która w pierwszej połowie bieżącego roku trafiła w formie testowej do użytkowników biznesowych, z sektora edukacji oraz w ramach G Suite Enterprise i jeszcze wtedy oficjalnie nie wspominano, aby docelowo miała być dostępna dla wszystkich. Teraz jednak sytuacja się zmienia i na wdrożenie tej funkcji będą mogli liczyć wszyscy użytkownicy G Suite jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Drive File Stream umożliwi dostęp do wszystkich plików zapisanych na wirtualnym dysku w chmurze, bez konieczności przeprowadzania ich czasochłonnej i zajmującej miejsce na lokalnym dysku synchronizacji. Oczywiście korzystanie będzie możliwe tylko z poziomu nowej Kopii zapasowej i synchronizacji, a gdy tylko funkcja się pojawi, domyślnie zostanie włączona.

r   e   k   l   a   m   a

Jednocześnie użytkownicy starszego Google Drive oraz Google Photos Backup będą zachęcani komunikatami do przejścia do nowej wersji aplikacji. Obydwa te programy zostaną porzucone w grudniu bieżącego roku, a ostatecznie wyłączone (a więc w praktyce staną się bezużyteczne) 12 marca 2018r. Użytkowników obawiających się migracji do nowego oprogramowania zapraszamy do krótkiego opisu jego konfiguracji, który publikowaliśmy wraz z informacją o premierze programu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.