Zniknie największy bazar z piratami

Strona główna Aktualności

O autorze

Warszawski Stadion X-lecia zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie nowoczesny kompleks sportowy. Oznacza to likwidację funkcjonującego na terenie Stadionu targowiska o dumnej nazwie "Jarmark Europa". Będzie to tym samym koniec handlu pirackimi płytami prowadzonego w tym miejscu na olbrzymią skalę.

Na funkcjonującym od 1989 roku, na terenie Stadionu X-lecia, targowisku handluje około 5 tys. podmiotów gospodarczych. Jest to jedno z największych tego typu miejsc w Europie. Większość sprzedawanych towarów to odzież i obuwie, nie jest jednak tajemnicą, że można tam również bez większego problemu kupić pirackie płyty z oprogramowaniem, grami, filmami czy muzyką. Jak dotąd próby ukrócenia tego procederu przypominały walkę z wiatrakami. Choć Policja przeprowadziła na terenie Stadionu szereg nalotów, a ilość zarekwirowanych "piratów" liczy się już w dziesiątkach milionów sztuk (!), to handel nielegalnymi płytami trwa w najlepsze.

Likwidacja targowiska choć z pewnością nie rozwiąże definitywnie problemu nielegalnego handlu nośnikami w stolicy, będzie jednak niewątpliwie poważnym ciosem dla piratów działających tam na wielką skalę.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji