r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Żołnierze wybrali Linuksa

Strona główna Aktualności

Parę dni temu świat odbiegła informacja, że francuska żandarmeria rezygnuje z systemu Windows XP i rozpoczyna wdrożenie Linuksa Ubuntu. Zmiana systemu operacyjnego ma nastąpić na 70 tys. komputerów i może potrwać nawet 5 lat!

Dziś dowiadujemy się, że także Amerykańskie wojsko ma w planach migrację z systemów Microsoftu na rzecz RedHata 5. Jak donosi Linuxnews, armia USA planuje kilkadziesiąt spotkań dla programistów celem opracowania procedury migracji.

Niewątpliwie godną pochwały jest postawa instytucji rządowych, które dostrzegają problem kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej i próbują oszczędzać pieniądze podatników poprzez zastępowanie komercyjnych produktów ich darmowymi odpowiednikami. Bez wątpienia, dla wojska dodatkowym atutem korzystania z oprogramowania Open Source będzie możliwość swobodnego audytu używanego kodu. Szkoda tylko, że ani francuscy żandarmi, ani amerykańscy wojskowi w swoich kosztorysach nie przedstawili kwoty, którą wydadzą na przekwalifikowanie obecnych administratorów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.