Kartkówka Online - po co i jak?

Chciałbym podzielić się z Wami moim ulubionym, bo najskuteczniejszym, sposobem zapamiętywania pojęć czy dużych ilości słówek na raz.

Mam słabą pamięć i ciężko skupić mi się na czymś, co jest w zupełności oderwane od praktyki - a czytanie kolumn nowych wyrazów do zapamiętania takie właśnie jest. Co innego używać, co innego wkuwać. No ale czasami wkuć trzeba... co wtedy? Jako typowy posiadacz koszuli w kratę - napisałem do tego kod. :) Niedawno webowe wcielenie owego kodu postanowiłem udostępnić.

W sieci można znaleźć całą masę testów online z różnego materiału.

V-JAYS z perspektywy czasu

Minął już ponad rok, odkąd pożyczyłem od znajomego słuchawki v-jays. Wówczas dwudniowe obcowanie z nimi wywarło na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że czym prędzej nabyłem własny egzemplarz. Dzięki licznym przeczytanym recenzjom oraz opinii samego znajomego, byłem przygotowany na negatywne pierwsze wrażenie.

Jak marketing utrudnia świadome fotografowanie?

Chciałbym opowiedzieć o tym, jak marketing w przypadku prostych aparatów cyfrowych utrudnia realizowanie swoich pomysłów. Materiały reklamowe na każdym kroku bombardują nas nowymi, rewolucyjnymi funkcjami. Mają one przenieść naszą fotografię na zupełnie nowy poziom. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy mają one sens, gdy jesteśmy świadomi jaki obraz zamierzamy uzyskać i chcemy mieć kontrolę nad całym procesem powstawania zdjęcia?

Bezpieczeństwo z punktu widzenia usera

Utrata danych i kradzież wirtualnej tożsamości nie są niczym pożądanym. Czemu więc się zdarzają ? Ponieważ oprogramowanie bywa niedopracowane, a użytkownicy nieświadomi. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? Jesteś w błędzie! Nawet popularne aplikacje i strony internetowe bywają dziurawe, a wielu z nas można łatwo zmanipulować. Masz antywirusa? To świetnie! Jednak to nie wszystko.