r   e   k   l   a   m   a
reklama

Zrzuty ekranu z Windows 7 M3

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pojawiły się informacje o zrzutach ekranu z Windows 7 Milestone 3 (Build 6780). Teraz zostały opublikowane i można je już zobaczyć.

Ponieważ Windows 7 jest ewolucyjnym następcą Visty, w jego interfejsie nie zaobserwujemy radykalnych zmian. Jest jednak kilka ciekawostek. Należy do nich zaliczyć wprowadzenie ribbona (wstążki) znanego z Office 2007 do aplikacji WordPad oraz Paint. Jest to trochę dyskusyjne, gdyż ribbon został wymyślony w celu rozwiązania problemów z przeładowanym interfejsem pakietu biurowego. Akcesoria znane z Windows były jednak bardzo proste i ich interfejs nie wymagał upraszczania. Wstążka może więc utrudnić korzystanie z nich.

Nowy wygląd otrzymał także Kalkulator, jednak bez żadnych rewolucyjnych zmian. Menu startowe pozostało praktycznie bez zmian. Elementy takie jak panel sterowania, UAC czy okienka folderów wyglądają jak w Viście. Pojawił się aplet do ustawiania widoczności ikonek w zasobniku systemowym. Pojawiły się nowe okienka ustawień ekranu. W Windows 7 wbudowany jest Internet Explorer 8, z którym wielu naszych Czytelników zapewne miało się okazję już zapoznać. Z poziomu przeglądarki będzie można przetłumaczyć stronę, wysłać ją mailem lub umieścić na blogu Live Spaces. Dodano także nowy menedżer pluginów.

Odtwarzacz Windows Media Player będzie można uruchamiać w trybie uproszczonego interfejsu. W nowym Windows zobaczymy nareszcie tekstową powłokę PowerShell. Nie będzie ona jednak uruchamiana w okienku klasycznego terminala, lecz w graficznym okienku rozdzielającym linię poleceń i okienko wyników oraz posiadającym wbudowany edytor skryptów.


Aktualizacja, 24.09.2008, 16:01

Na żądanie Microsoftu, zrzuty ekranu zostały usunięte z portalu ThinkNext.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial