r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zulip 1.5.0

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zulip to otwarty kominikator Dropboksa, kierowany przede wszystkim do zespołów programistów. Można w nim przeszukiwać zapisy rozmów i wygodnie dyskutować o błędach, a ponadto wklejony do okna rozmowy kod zostanie od razu elegancko sformatowany i pokolorowany według składni.

Aby skorzystać z Zulipa zespół najpierw musi uruchomić w swojej sieci serwer według instrukcji na stronie projektu. Proces ten został na razie opracowany dla Ubuntu 14.04 i próby uruchomienia serwera Zulipa na innych systemach mogą wymagać niestandardowych zabiegów. Autorzy projektu polecają uruchamianie go na maszynie z minimum 2 GB RAM-u, a dla dużych zespołów przynajmniej 4 GB.

r   e   k   l   a   m   a

Kod komunikatora jest dostępny na GitHubie na licencji Apache.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

IRC i XMPP to przeżytki. Komunikator Dropboksa dostępny razem ze źródłami

36
OPROGRAMOWANIE 28.09.2015 | Anna Rymsza

Podczas tegorocznej imprezy Dropbox Hack Week stało się coś wyjątkowego. Zespół, który tworzył komunikator Zulip, kupiony w ubiegłym roku przez Dropboksa, znów zasiadł przy jednym stole i przygotował projekt do otwarcia kodu źródłowego. Dzięki ich pracy każdy może teraz nie tylko skorzystać z klienta Zulipa, ale też zajrzeć do kodu i uruchomić własny serwer. Zulip to komunikator bardzo specyficzny, kierowany przede wszystkim do zespołów programistów. Przede wszystkim nie jest to komunikator bazujący na wiadomościach, a raczej na rozmowach, z których każda ma określony temat. Ponadto…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.