Zuma's Revenge

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Zuma's Revenge należy do kategorii gier, które stanowią pozycję obowiązkową dla każdego szanującego się tak zwanego niedzielnego gracza komputerowego. Obok pasjansów, madżongów czy innych tetrisów, już dawno rozgościł się pomysł na strzelanie kulkami i dopasowywanie przynajmniej trzech takich samych, aby usunąć część z nich z ekranu. Wszystko to przy jeszcze lepszej oprawie audiowizualnej.

Zumę łatwo rozpoznać, bo w roli głównej występuje tutaj charakterystyczna żaba. To ona właśnie pluje wielobarwnymi kulkami, broniąc mety przed stale sunącym przed siebie wężem, złożonym z innych kul. Wystrzelony element wpasowuje się między kulki tam, gdzie trafiliśmy i jeśli ma taki sam kolor, co te po bokach, wszystkie znikają, cofając nieco pochód. Ostatecznie chodzi o zlikwidowanie każdego okrągłego obiektu.

Różnice między poziomami sprowadzają się przede wszystkim do innej trasy przejazdu kulek. Z początku mamy do czynienia z pojedynczym szeregiem, ciągnącym się dookoła żaby. Szybko dochodzą bardziej skomplikowane zawijasy, jak również czasami przeszkody, utrudniające zabawę. Na szczęście nie zabrakło mocy specjalnych. Wspomoże nieraz strzałka, pokazująca tor lotu wyplutej kuli czy rozszczepienie jej.

Ograniczenia wersji trial

Wersja demonstracyjna pozwala na 60 minut nieskrępowanej zabawy. Po tym czasie trzeba będzie grę nabyć, jeśli chce się kontynuować rozgrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!