Zune Player już w listopadzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft ujawniła kolejne informacje na temat odtwarzacza Zune Player. Wiadomo już, że będzie on kosztował 249 dolarów (dokładnie tyle samo co iPod o pojemności 30GB), a do sklepów w USA trafi 14 listopada.

Taka sama cena tych dwóch urządzeń nie jest przypadkiem, korporacja z Redmond chce w ten sposób rywalizować z popularnym produktem Apple, dając w tej samej cenie dodatkowo radio i łączność bezprzewodową WiFi. Urządzenie będzie sprzedawane z zestawem przykładowych piosenek, teledysków i fragmentów filmów z nowego serwisu Zune Pass, który będzie oferował nieograniczony dostęp do swoich zasobów za cenę 15 dolarów miesięcznie (aktualnie nie wiadomo dokładnie na jakich warunkach).

Piosenki będzie można także kupować za pośrednictwem systemu płatności Microsoft Points. Pojedynczy utwór ma kosztować 79 punktów, co w przeliczeniu daje 99 centów. Zune ma odtwarzać większość popularnych formatów plików (WMA, MP3), a także AAC stosowany w iPodzie, oraz obrazów JPEG i filmów (WMV, MPEG-4, H.264). Odtwarzacz ma mieć możliwość automatycznego importu muzyki z iTunes i Windows Media Player.

Urządzenie ma być dostępne w trzech kolorach, czarnym, brązowym i białym. Bezprzewodowa łączność WiFi ma pozwalać na wymianę muzyki, list odtwarzania i zdjęć bezpośrednio pomiędzy urządzeniami. Dostępne mają być także firmowe zestawy akcesoriów. Nie wiadomo, kiedy urządzenie będzie można kupić w Europie.

© dobreprogramy
s