reklama

Zwiedzają wirtualne British Museum dzięki Instytutowi Kultury Google'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Instytu Kultury Google’a to inicjatywa, która ma przybliżyć i promować wśród ludzi na całym świecie kulturę za pomocą sieci. W jego zasobach znajdziemy plany, zdjęcia i wirtualne wystawy z wielu miejsc i muzeów. Od niedawna dołączyło do nich także British Museum.

Przeglądać możemy ponad 4500 eksponatów. Każdy poza zdjęciem opatrzono szczegółowym opisem. Dodatkowo mamy dostęp do sześciu wystaw tematycznych. Ich stronom bliżej do przeglądania albumów niż zwykłych serwisów. Znajdziemy tu także tryb prezentacji.

Przy podziwianiu kolekcji British Museum możemy skorzystać również z trybu Street View. Nawigacja nie odbiega od tej którą znamy z map, choć tu również natrafiamy na pewne udogodnienia, związane ze specyfiką zwiedzanego miejsca. Muzeum jak i inne projekty możecie śledzić na oficjalnej stronie Instytu Kultury Google’a.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama