Motorola G7 Power czyli średniak chcący być wyżej

W końcu mogę cokolwiek powiedzieć od siebie…

W końcu mogę wyrazić opinię…

Także zaczynamy.

Po miesiącu od zakupu czas przedstawić pierwsze wrażenia z użytkowania Motoroli G7 Power. Tak, zdecydowanie jest to ciekawy model na polskim rynku, szczególnie, że jak na niskobudżetowca spełnia oczekiwania w mojej ocenie półki średniej niskiej. Ale od początku…

Specyfikacja:

Było tego dużo ale warto się nad tym pochylić... czyli alternatywy dla aplikacji Facebooka

Odkąd istnieje Facebook niemal każdy z nas używa go na telefonie. Ok, nie każdy, i nie na telefonie a smartfonie. Nie mniej aplikacja jest mega popularna i nadal wielu użytkowników Facebooka korzysta z oficjalnej aplikacji wiedząc jedynie o jednym jego zamienniku w postaci Facebooka Lite. Osobiście niemalże od zawsze miałem główną aplikację do przeglądania serwisu, jednak od pewnego czasu jak właściwa aplikacja zaczęła puchnąć jak pozostawione do wyrośnięcia ciasto drożdżowe postanowiłem poszukać czegoś innego.

Czy UPC jest takie złe? Punkt widzenia zależy od punktu… zwrotnego w obsłudze klienta

Odkąd pamiętam korzystam z usług UPC. Od 10 lat mam umowę na siebie. Były lepsze i gorsze okresy w jakich zdarzyło się mi korzystanie z usług UPC. Przechodziłem kilka awarii, problemów z każdą z usług, reklamacji, kłótni z konsultantami, etc.

Gdzieś od ok. 2 lat zauważyłem nieco lepsze, żeby nie powiedzieć inne, podejście do klienta. Mogę opowiedzieć dość sporo na własnym przykładzie ponieważ wiele rzeczy dość znacznie zmieniło się.

Stara miłość nie rdzewieje a pomimo wielu niesprzyjających sytuacji kwitnie dalej…

Od niemalże 4 miesięcy nic nie napisałem a miałem 3 tematy, jednakże pisanie pracy inżynierskiej, praca, dom, pisanie pracy, zbieranie materiałów itd. to główne powody odkładania bloga na późniejsze miesiące. Poza tym wrodzone lenistwo tez dało o sobie znać… ot co, cały facet, co nie? Teraz będąc z kolei na zwolnieniu lekarskim mam czas na zebranie myśli. Dobrze, że tylko myśli bo mówienie odpada (wirusowe zapalenie gardła). Ale nie o życiu prywatnym chciałem. A raczej o innej miłości do której wróciłem.

Kilka słów na Nowy Rok o Windows 10 i nie tylko.

Właściwie nie miałem w zamyśle bazgrać tego wpisu. W zamyśle miałem inny temat ale i ten poszedł w odstawkę, głównie ze względu na brak czasu, święta, pisanie pracy dyplomowej, Sylwestra… Ok, tłumaczenia tłumaczeniami ale rzeczywiście wybiłem się z rytmu pisania. Pisania czegokolwiek.

Ok, czas na sprecyzowanie zawartości wpisu. Dlaczego akurat Windows 10? Szeroki jak Pudzian w barach temat, długi jak rzeka temat. Ale to wszystko raczej wpływ emocji aniżeli rozsądku. Nie ma być to wpis dla zabawy, wpis na od&^%$#ol, nie.

Android dla każdego, czyli najnowszy Android nie tylko dla najnowszych urządzeń

Wobec coraz to większego zainteresowania nowym Androidem 6.0, zwanym Marshmallow, postanowiłem podzielić się tym jak to udało mi się na starszym urządzeniu zainstalować nowość od Google'a w nieco zmienionej formie, a dokładniej w wersji CyanogenMod. Wątek odnośnie możliwości (ręcznej) aktualizacji pojawił się na forum XDA.

Od początku

Dla tych co nie jeszcze nie wiedzą, moim testowym smartfonem, używanym notabene na co dzień jest starszy model, HTC Sensation XE

HP Pro Tablet 408 czyli klasa premium z Intelem i Windowsem na pokładzie

Nie przepadam za pisaniem recenzji czegokolwiek. Motywuje się tylko wtedy gdy faktycznie chcę się pochwalić. Lubię się chwalić. Jak chyba każdy facet…

Ale nie o tym chciałem. Miło, że w akcji „Przetestuj sprzęt od Intela, wygraj nagrody” to akurat mi trafiło się do testów urządzenie HP Pro Tablet 408. Dotychczas miałem styczność z Windowsem w formie desktopowej/laptopowej – klasycznej. Tu spotkałem się z Windowsem w wersji tabletowej, miałem wreszcie okazje sprawdzić działanie kafli, tak szumnie komentowanych i przez wielu znienawidzonych.

„Zainstaluj sobie Linuxa, będziesz zadowolony” … ale jakoś nie jestem i niestety korzystam z Windowsa.

Wiem, domyślam się, że po raz kolejny wylewam żale bo coś mi nie wychodzi albo poruszam temat który można równie dobrze opisać na forum. Nie. Bo zginie w milionach wpisów innych użytkowników.

Czytam sobie forum, czytam sobie blogi (jedne ciekawsze, inne tragiczne) ale nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a mam ich wiele i nikt sensownie nie potrafi mi, kompletnie niepokornemu, wytłumaczyć co mam jak zrobić. Tutoriale na niektórych forach pisane są językiem niemalże technicznym tak jak np. wpis o