Przesiadka z telefonu na Androida [czy warto bawić się Androidem - rozmyślenia własne cz.2]

Czy Android jest dla każdego?

Po 3 tygodniach użytkowania smartphone'a z Androidem stwierdzam, iż nie ogarniam jeszcze wszystkiego. Ale przecież ktoś powie "przecież to tylko telefon, czego więcej potrzebujesz?". No właśnie, nie do końca smartphone z Androidem to tak naprawdę zwykły telefon do codziennego użytku.
Wiele osób kupuje Androida bo przecież smartphone z Bada czy jakimś innym oprogramowaniem niż "zielone ufo" jest beeee. Sam zauważyłem różnicę jak zmieniłem telefon. Mam wiele uwag odnośnie użytkowania (m.in. nie wiem jeszcze jak zrobić aby kontakty w całości zaimportować na kartę sim a później aby telefon ich nie wyświetlał z tymi na telefonie) i zaczynam gubić się w mnogości ustawień (starzeję się?!). Zawsze na rękę były mi telefony z rozwiniętym menu, teraz zawieszam się...

Po tych 3 tygodniach użytkowania Androida uważam, iż system jest nieco rozrośnięty i daje za dużo możliwości zwykłemu użytkownikowi, przez co można sobie nieźle nabruździć w systemie, co zresztą już mi się kilkukrotnie udało (ale oczywiście nie musiałem przywracać systemu do ustawień fabrycznych - całe szczęście).
Wracając do pytania, czy warto? Jeśli jesteś osobą która miała wcześniej coś pokroju Nokii z S40 czy Symbianem to przesiadka na Androida może być problematyczna, jednakże patrząc po swoich doświadczeniach nie odradzam. Warto zmienić przyzwyczajenia. A, i osobiście nie polecam Samsungów, ale to moja subiektywna opinia.

Android z nakładką czyli HTC Sense

Tak, robię propagandę i uważam, że Sense od HTC jest naprawdę dopracowane. Wcześniej nigdy nie pomyślałbym, że będę użytkownikiem jakiegokolwiek smartphone'a od HTC. A ile naczytałem się opinii odnośnie wykonania telefonów tej firmy...
Najlepiej samemu sprawdzić. U mnie było to szybkie podjęcie decyzji.

Mając możliwość przedłużenia umowy wybrałem ... przejście do konkurencyjnej sieci, oczywiście z zyskiem dla mnie. Wcześniej oglądałem kilka telefonów i byłem nastawiony na smartphone'a z Androidem i wykluczałem opcję w Windows Phone. I powiem szczerze, że trochę żałuję, że nie wziąłem pod uwagę WP. Więc dlaczego postawiłem na Androida? Powody może, powiedziałbym, prozaiczne ale jednak istotne, przynajmniej jak dla mnie. Wygląd i cena. No i oczywiście opinie tych co mieli/mają taki telefon bądź mieli podobne modele wcześniej.
Ale powiem, że model jaki wybrałem (HTC Desire S) jest naprawdę dobrym smartphone'em. Ma małe wady ale jaki dzisiejszy smartphone nie ma wad? Chyba ten którego jeszcze nie kupiliśmy ;]

Subiektywne podsumowanie

Czy warto brać Androida? Warto. Możliwości personalizacji są naprawdę imponujące, wystarczy trochę przysiąść. Android jest udanym systemem, oczywiście mnogość opcji może przerażać ale daje to też sporo możliwości ustawienia swojego smartpnone'a.
Po 3 tygodniach użytkowania swojego Androida nadal nie wiem gdzie co mam, nadal bawię się aplikacjami, bateria pada po jednym dniu użytkowania ponieważ bawię się praktycznie non stop, do tego zwyczajne dzwonienie, pisanie. Czyli normalne użytkowanie.
Dla nie zdecydowanych polecam HTC, nie pożałujecie. Jak dla mnie to najlepiej wykonane smartphone'y z najlepszym nakładką systemową na Androida.

Pozdrawiam.