Centrum multimedialne, mam i ja

Witam dzisiaj chciałbym pochwalić się moim centrum multimedialnym. Na początku garść informacji o podzespołach jakie znajdują się pod maską:

Specyfikacja

Płyta główna: Gigabite GA-945GCM-S2L, wygląda ona tak:

Pamięć ram - 2 gb ddr2

Procesor - Core 2 Duo E8200

Grafika zintegrowana

Obudowa

Długo zastanawiałem się w jakiej to upchać obudowie by zajmowało jak najmniej miejsca.Parę dni temu udało mi się za 40 zł ustrzelić na olx takie cudeńko:

Obudowa jest o tyle ciekawa, że zajmuje mało miejsca przy czym ładnie wygląda przy telewizorze, i do tego jest bardzo pakowna. Oczywiście nie mogło obyć się bez problemów, obudowa jest przystosowana do mniejszych płyt głównych, ale moja micro atx wchodzi tam idealnie lecz złącza są w nieodpowiednim miejscu. Stwierdziłem, że jedynie będę tam wyprowadzał obraz i zasilanie, bo za sterowanie odpowiada smartfon z aplikacją do sterowania Kodi, więc tak wpadłem na pomysł aby kabel od obrazu wyprowadzić tyłem podłączając go do złącza na płycie głównej, które akurat tutaj mi wypada z boku.

Montaż całości

Pierwsze przymiarki z płyta główną wsadzoną do obudowy:

Tutaj dokładnie widać złącza, które w tym wypadku ulokowane są z boku obudowy.
Drugim problemem choć to w sumie nie problem bo wystarczyło zastosować mniejszy zasilacz, akurat miałem taki pod ręką.Oryginalnie moja płyta główna zanim wyjąłem ją z blaszaka była zasilana standardowym zasilaczem atx, który w mojej obudowie zajmowałby zbyt dużo miejsca, poniżej zdjęcia porównawcze obu zasilaczy.

Po podłączeniu płyty głównej i zamocowaniu zasilacza przyszła pora na dysk twardy. Ostatecznie postanowiłem użyć dysku 2,5 ze względu na mniejszy pobór prądu. Jaki dysk wybrałem widać na zdjęciu:

Po podłączeniu wszystkiego i upchaniu w obudowie prezentuje się to tak:

Jak widać na zdjęciu jest trochę ciasno ale nic się nie grzeje temperatury utrzymują się na poziomie 50 stopni w stresie, komputer jest praktycznie bezgłośny, zamieszczam jeszcze zdjęcie jak prezentuje się całość na biurku:

I najważniejsze oprogramowanie za system posłuży arch linux, z zainstalowaną aplikacją Kodi.