r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

amaroK 1.4

Strona główna Aktualności

Właśnie ukazała się nowa wersja jednego z bardziej rozbudowanych odtwarzaczy muzyki dostępnych dla Linuksa.

Najważniejsze nowości to obsługa tagów w większości formatów (OGG, MP3, MP4, FLAC, RM) oraz wsparcie dla sprzętowych odtwarzaczy takich jak iPod, IFP/IRiver i innych. Jedną z unikalnych funkcji odtwarzacza amaroK jest możliwość wyświetlania tekstów piosenek, w nowej wersji rozbudowano tą funkcję o system skryptów automatycznie pobierających teksty ze stron. Poprawiono moduł skanowania dysku w poszukiwaniu piosenek i dodano nowe narzędzie do generowania statystyk.

Warto wspomnieć także o innych ciekawych cechach programu. Potrafi on automatycznie pobierać okładki płyt, obsługuje różnorodne silniki audio i bazy danych. Posiada rozbudowany system kolekcji z wyszukiwarką, systemem ocen, kolejkami, listami utworów i analizą upodobań użytkownika. Możliwe jest także zdalne odtwarzanie poprzez KIO i GStreamer, oraz nagrywanie płyt przez K3b.

Więcej informacji na stronie twórców, która aktualnie z powodu przeciążenia posiada ograniczoną funkcjonalność.

Aktualizacja: Dzień po premierze ukazała się wersja 1.4.0a, poprawiająca kilka błędów znalezionych już po opublikowaniu finalnego wydania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.