Apple Watch sam rozpozna aktywność fizyczną i otrzyma walkie-talkie #WWDC2018

Po nowościach w iOS, przyszedł czas na Apple Watcha i watchOS. Zegarek Apple ma zapewniać najwyższy poziom satysfakcji klientów. Dowodem jest m.in. duży wzrost sprzedaży wynoszący 60% w 2017 roku.

reklama
 

Wraz z aktualizacją do watchOS 5 otrzymamy pomiar większej liczby aktywności fizycznych. Wśród nowych ćwiczeń pojawi się joga i wędrówka. Ponadto zegarek nauczy się sam wykrywać ćwiczenia i poprawnie je rozpoznawać. Miałem już styczność z podobnymi rozwiązaniami, nie działały zbyt dobrze. Mam obawy, że problemy wystąpią również w Watchu. Z kolei znajomych będzie można wyzywać na pojedynki, np. na liczbę spalonych kalorii.

Pamiętacie walkie-talkie? Odpowiednia aplikacja pojawi się na Apple Watcha i pozwoli używać go jako walkie-talkie. Oczywiście pozostali rozmówcy również muszą posiadać zegarek Apple. Pojawią się skróty Siri. To może być całkiem przydatne, wybrane funkcje będą wyświetlane na ekranie Siri, bez uruchamiania asystentki. Dostęp do ekranu Siri będą miały również aplikacje firm trzecich.

reklama
 

Pojawią się rozbudowane powiadomienia. Nowe interaktywne powiadomienia mają pozwalać na więcej, w tym dostarczą wybranych funkcji z aplikacji firm trzecich. Ponadto powiadomienia będą grupowane, podobnie jak na iOS 12.

W watchOS 5 będzie można słuchać podcastów. Nowoście nie ma dużo, ale wprowadzone zmiany odczuwalnie zwiększą komfort korzystania z Apple Watcha.

Apple TV 4K dostanie wiadomości, sport i dźwięk Dolby Atmos #WWDC2018

iOS 12 znacząco przyspieszy nawet starszego iPhone'a #WWDC2018

Mateusz BudzeńZobacz inne publikacje autora

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

6 komentarzySkomentuj
Zaloguj się Rejestracja