[Recenzja] Nadajnik / Odbiornik Xbox 360 do PC

Dzisiaj będzie krótko i na temat ponieważ opisywany sprzęt także jest bardzo konkretny. Od kiedy mam w domu Xboxa 360, dołączony do niego Pad stał się moim nieodłącznym towarzyszem każdej rozgrywki. Okazało się, że nie dość że bardzo szybko się do niego przyzwyczaiłem, to jeszcze granie na klawiaturze komputera stało się dla mnie mało wygodne. Zacząłem więc poszukiwać sposobów na podłączenie Pada do PC'ta i znalazłem odbiornik / nadajnik Microsoft Xbox 360.

[Recenzja] Samsung Ativ Book 9 Lite NP905S3G-K02PL

Czy na rynku zdominowanym z jednej strony przez laptopy, z drugiej netbooki i ultrabooki znajdzie się miejsce na coś pośredniego? Sprzęt, który trafił w moje ręce nie wpisuje się stricte w żadną z powyższych kategorii jednocześnie posiadając cechy każdej z nich a mimo to wydaje się, że znajdzie się grono ludzi, którzy się na niego zdecydują i będzie im dobrze służył.

Oficjalna strona produktu.

[Recenzja] Samsung BD-F6900

Tym razem otrzymałem do testów sprzęt dość kontrowersyjny jak na dzisiejsze czasy. W końcu kto w erze rozkwitu szeroko pojętej dystrybucji cyfrowej decyduje się na zakup odtwarzacza BluRay? Osoby obeznane z internetem kupują filmy w dobrej jakości, w wirtualnych wypożyczalniach. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup płyt w stacjonarnych sklepach. Firma Samsung przewidziała, że sama opcja odtwarzania BluRay może nie wystarczyć i dołożyła do swojego sprzętu trochę więcej funkcji, które przemawiają za jego zakupem. Jakie to funkcje? Zapraszam do recenzji.

[Recenzja] Samsung UE46ES8000S

Jako tegoroczny uczestnik HotZlotu, podobnie jak w roku ubiegłym miałem szansę zapisać się na testy sprzętu marki Samsung. Nie robiłem sobie jednak zbytnich nadziei na znalezienie się w gronie szczęśliwców, którzy otrzymają maila z informacją o wysyłce sprzętu. W zeszłym roku nie "załapałem się" a tym razem uczestników chcących wziąć udział w testach było jeszcze więcej. Od zlotu minęły ponad dwa miesiące i właściwie zapomniałem już o tym, że moje dane leżą gdzieś na serwerach firmy Samsung.

[Recenzja] Samsung ue40eh6030w

Oficjalna strona produktu: Tutaj

Nadszedł w końcu czas, kiedy mam wolną chwilę aby napisać kilka słów o telewizorze, który kupiłem w ramach projektu "Marzenia na rok 2012". Zapraszam do lektury.

Od zawsze chciałem mieć własny telewizor. Wiedziałem także, jakie funkcje i parametry musi posiadać. Idąc więc do sklepu "nie dla idiotów" myślałem, że wiem czego chcę. Popełniłem jednak jeden błąd.

Nowe technologie a mit 8h pracy

Większość z Was, czytelnicy portalu DP, pracuje w sektorach w których nowoczesne technologie nie tyle są wymagane co są podstawą pracy. Ba... podejrzewam, że ciężko byłoby znaleźć teraz takie przedsiębiorstwo czy urząd w którym nie wykorzystywałoby się chociażby zwykłych komputerów. Czy nie macie jednak wrażenia, że mimo tego, że macie płacone za 8h pracy, zajmuje Wam ona dużo więcej czasu?

Facebook zupełnie na nowo

Dawno nie zaglądałem na mojego bloga na portalu DobreProgramy. Po tych kilku miesiącach mojej nieobecności okazało się, że blog podobnie jak Czarnobyl zaczął żyć swoim dzikim życiem. Widać to szczególnie po pojawiających się nowych komentarzach, na które nie odpisywałem. Gdy zorientowałem się, że cały czas ktoś aktywnie przegląda mojego bloga postanowiłem dodać kolejny wpis. Będzie dotyczył on mojego nowego spojrzenia na portal Facebook.

No to zaczynamy!

Już jakiś czas temu zorientowałem się, że przesiadywanie na facebooku zżera mi zbyt dużo wolnych "chwil".

Kolejne 5 minut życia zmarnowane... x5

Dawno tu nie pisałem i to wcale nie oznacza, że jestem w trakcie przygotowywania jakiegoś mega wpisu, który zmieniłby światopogląd 90% użytkowników tego portalu. Nie przygotowuję także planu zagłady świata (to raczej mnie ostatnio chcą zgładzić). W moim życiu też nie stało się nic nadzwyczajnego. Zaraz... Nie? A może jednak... Aaaaa no tak. Rozpocząłem pracę w szkole ale nie będę o tym pisał. Niestety przekonałem się już o tym, że w Internecie można pisać o wszystkim tylko nie o pracy i o kobietach (ew.

Crowdfunding - projektować czy nie projektować?

W poprzednim wpisie zapowiedziałem, że kolejną notkę poświęcę crowdfundingowi. W międzyczasie na stronie głównej serwisu dobreprogramy.pl pojawił się news informujący o tym, że wystartował pierwszy serwis crowdfundingowy w Polsce. Przez moment zastanawiałem się czy jest jeszcze sens pisania o tym czym jest crowdfounding i jak wygląda jego polska odmiana jednak stwierdziłem, że być może mój wpis wniesie coś nowego do tego tematu.

Grywalizacja czyli zmień swoje życie od zaraz!

Wstępniak! Dzisiaj wstęp dość krótko bo temat jest dość obszerny. Tak jak obiecałem w poprzednim wpisie ten będzie dotyczył pojęcia grywalizacji. Z pojęciem tym zetknąłem się stosunkowo niedawno, podobnie zresztą jak z crowdfoundingiem o którym stworzę za jakiś czas kolejny wpis.

No tak ale co to właściwie jest?

To co napiszę poniżej będzie trochę naciągane. Z grywalizacją zetknąłem się prawie dokładnie rok temu gdy do ośrodka kultury w którym pracuję przyjechali wolontariusze programu Projektor - Wolontariat Studencki.